Praktisk – Bloom – festival om natur & videnskab

Søndermarken 25. - 26. maj 2019

Kontakt og presse

Festivalleder: Svante Lindeburg
svante@goldendays.dk
(+45) 26 20 93 98

Projektleder: Julie Thaning Mikines
julie@goldendays.dk
(+45) 27 59 39 11

Programlægger: Steffen Krejberg Knudsen
steffen@goldendays.dk
(+45) 27 63 35 61

Bloom School projektmedarbejder: Esther Elmholt
esther@goldendays.dk
(+45) 50 40 78 02

Pressekontakt og musikbooking: Eva Laksø Jensen
eva@goldendays.dk
(+45) 40 47 16 43
NB: Musikprogrammet for Bloom 2019 er færdigbooket.

Frivilligkoordinator: Emilie Ulrikke Deela
emilie@goldendays.dk
(+45) 71 78 48 64

Produktionskoordinator: Tine Jespersen
tine@goldendays.dk
(+45) 28 59 25 41

Bliv frivillig

Kunne du tænke dig at give vores festivalgæster og oplægsholdere en enestående oplevelse? Som frivillig ‘Bloomer’ bliver du en del af et engageret team og fællesskab der hylder natur, kultur og videnskab.

Du kan læse mere om vores forskellige frivilligroller her.

Har du nogle spørgsmål er du meget velkommen til at skrive til frivilligkoordinator Emilie Ulrikke Deela på emilie@goldendays.dk.

Vi glæder os til at høre fra dig.

Billetter

Bloom er en gratis festival, men ved deltagelse i enkelte arrangementer kræver det køb af billet på forhånd.
Her på siden vil disse arrangementer løbende blive sat til salg.

Mad og drikke

Du kan købe mad og drikke på festivalen i opstillede madboder.

Opdateringer

Programmet bliver løbende opdateret med forbehold for ændringer. Du kan følge med her på siden og på www.facebook.com/bloomfestivaldk.

Kort

Du kan se et kort over festivalpladsen her