Praktisk – Bloom – festival om natur & videnskab

Søndermarken 16.—17. maj 2020

Kontakt

Festivalleder: Svante Lindeburg
svante@goldendays.dk
(+45) 26 20 93 98

Projektleder: Julie Thaning Mikines
julie@bloom.ooo
(+45) 27 59 39 11

Programlægger: Steffen Krejberg Knudsen
steffen@bloom.ooo
(+45) 27 63 35 61

Bloom School projektmedarbejder: Esther Elmholt
esther@bloom.ooo
(+45) 50 40 78 02

Pressekontakt og musikbooking: Eva Laksø Jensen
eva@goldendays.dk
(+45) 40 47 16 43

Frivilligkoordinator: Emilie Ulrikke Deela
emilie@bloom.ooo
(+45) 71 78 48 64

Frivillig

Du kan blive frivillig på Bloom. Blooms gode hold frivillige er helt afgørende for, at Bloom bliver en god oplevelse for vores mere end 10.000 festivalgæster og flere end 80 talere.

Som frivillig på Bloom får du ansvar og mulighed for være en del af Danmarks største festival om natur og videnskab. Vi åbner for tilmelding til at blive frivillig til Bloom 2020 i begyndelsen af det nye år.

Billetter

Bloom er en gratis festival, men ved deltagelse i enkelte arrangementer kræver det køb af billet på forhånd.
Her på siden vil disse arrangementer løbende blive sat til salg.

Billetter kan købes her.

Kort

Du kan se et kort over festivalpladsen her.