Praktisk – Bloom – festival om natur & videnskab

Celebrating the nature of nature

Praktisk information om events

Søger du praktisk information om et event?
Du kan læse om efterårets events på undersiden ‘Events’. Bare klik her, så kommer du til det rette sted.

Bloom forholder sig til Corona-pandemien

Bloom tager ny former pga. Corona-pandemien.

Aktiviteter fra den planlagte festival er derfor omprogrammeret til liveevents og til digitalt indhold.
Læs mere om liveevents her.
Læs om digitalt indhold her.

Bloom foregår derfor ikke som festival i Søndermarken den 16.-17. maj 2020.

Frivillig

Det er stadig muligt at være Bloom-frivillig til vores events i årets løb, og vi vil være dybt taknemmelige for, at du vil hjælpe til med at realisere dem.

Send gerne en mail til frivilligkoordinator emilie_munck@goldendays.dk, så hører du mere fra os.

Kontakt

Festivalleder: Svante Lindeburg
svante@bloom.ooo
(+45) 26 20 93 98

Projektleder: Julie Thaning Mikines (NB: Barsel)
julie@bloom.ooo
(+45) 27 59 39 11

Projektleder: Emilie Ulrikke Deela
emilie@bloom.ooo
(+45) 71 78 48 64

Programlægger: Steffen Krejberg Knudsen
steffen@bloom.ooo
(+45) 27 63 35 61

Bloom School: Esther Elmholt
esther@bloom.ooo
(+45) 50 40 78 02

Kunstkurator: Pernille Lystlund Matzen
pernille@bloom.ooo
(+45) 20 88 64 50

Pressekontakt og musikbooking: Eva Laksø Jensen
eva@goldendays.dk
(+45) 40 47 16 43

Frivilligkoordinator: Emilie Munck
emilie_munck@goldendays.dk
(+45) 51 21 03 84